Działka zagrodowa w Olchowie ( stary wjazd do Nowogardu) o powierzchni ok 2,5 h.
Znajduje się przy asfalcie, nieopodal węzła przy autostradzie A6. Możliwość zabudowy gospodarczej pod hodowlę, kurniki lub agroturystykę. Na granicy działki przebiega linia elektryczna. Poniżej wyciąg z planu dla terenu elementarnego obowiązującego na tym obszarze:
1. OZNACZENIE TERENÓW
31) OL/204.ZL o powierzchni 6,2167ha.
2. PRZEZNACZENIE TERENÓW
Tereny przeznaczone do zalesienia - z dopuszczeniem zalesień, dla których obowiązek sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko może być wymagany.
3. ZASADY ZAGOSPODAROWANIA TERENÓW
Obowiązuje zakaz lokalizacji obiektów budowlanych za wyjątkiem obiektów liniowych oraz obiektów związanych z gospodarką leśną. Na terenach OL/221.ZL, OL/222.ZL i OL/223.ZL dopuszcza się realizację ogólnodostępnego ciągu spacerowego lub spacerowo-rowerowego.
4. ZASADY SCALANIA i PODZIAŁU NIERUCHOMOŚCI
Tereny wymagają wydzielenia w granicach wyznaczonych przez linie rozgraniczające, których osie należy przyjmować za linie obowiązującego podziału. Po wydzieleniu i scaleniach stosownie do potrzeb, obowiązują zasady podziału nieruchomości określone w przepisach odrębnych.
5. ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO
Fragment terenu oznaczonego symbolem OL/179.ZL jest położony w obszarze użytku ekologicznego Olchowskie Uroczysko. Warunki ochrony obszaru – na zasadach określonych w § 4 ust. 4.
6. ZASADY OCHRONY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO i ZABYTKÓW
1)Na fragmentach terenów oznaczonych symbolami OL/176.ZL, OL/185.ZL ustanawia się strefy "W II" (częściowej ochrony konserwatorskiej stanowisk archeologicznych) – według rysunku planu.
2)W strefie W II obowiązuje:
a) zachowanie stanowiska ujętego w ewidencji służby ochrony zabytków,
b) współdziałanie z właściwym organem do spraw ochrony zabytków w przypadku prowadzenia prac ziemnych,
c) przeprowadzenie archeologicznych badań ratunkowych na terenie objętym realizacją prac ziemnych, na zasadach określonych przepisami odrębnymi dotyczącymi ochrony zabytków.
3)Na fragmentach terenów oznaczonych symbolami OL/177.ZL, OL/182.ZL, OL/184.ZL, OL/185.ZL, OL/186.ZL, OL/194.ZL, OL/204.ZL, OL/205.ZL, OL/206.ZL, OL/207.ZL, OL/208.ZL, OL/209.ZL, OL/220.ZL, OL/181.ZL i OL/219.ZL ustawia się strefy "W III" (ograniczonej ochrony konserwatorskiej stanowisk archeologicznych) – według rysunku planu.
4)W strefie W III obowiązuje:
a) współdziałanie z właściwym organem do spraw ochrony zabytków w przypadku prowadzenia prac ziemnych,
b) przeprowadzenie archeologicznych badań ratunkowych na terenie objętym realizacją prac ziemnych, na zasadach określonych przepisami odrębnymi dotyczącymi ochrony zabytków.
7. ZASADY OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ
1)Obsługa komunikacyjna terenów z przyległych dróg lub ciągów pieszojezdnych oraz poprzez przyległe tereny leśne lub rolne z dróg obsługujących te tereny – z zastrzeżeniem pkt 2.
2)Obowiązuje zakaz obsługi komunikacyjnej z dróg oznaczonych symbolami OL/1.KD.S6, OL/2.KD.S6.
8. ZASADY OBSŁUGI INŻYNIERYJNEJ
Obowiązuje zachowanie szczegółowych urządzeń melioracyjnych. Dopuszcza się przebudowę tych urządzeń w sposób nie pogarszający stosunków wodnych na terenach objętych planem oraz na terenach zlewniowo związanych.
9. STAWKA PROCENTOWA SŁUŻĄCA NALICZENIU OPŁATY PLANISTYCZNEJ
Wysokość jednorazowej opłaty, pobieranej przez burmistrza przy zbyciu nieruchomości, której wartość wzrosła w związku z ustaleniami niniejszego planu, ustala się na 0 % wzrostu wartości nieruchomości.
1. OZNACZENIE TERENÓW
1) OL/118.R,RM o powierzchni 8,5146 ha.
2) OL/120.R,RM o powierzchni 1,8425 ha.
3) OL/121.R,RM o powierzchni 1,4308 ha.
4) OL/122.R,RM o powierzchni 4,3633 ha.
5) OL/123.R,RM o powierzchni 3,2752 ha.
6) OL/129.R,RM o powierzchni 2,5740 ha.
7) OL/140.R,RM o powierzchni 10,0398 ha.
8) OL/202.R,RM o powierzchni 1,8577 ha.
2. PRZEZNACZENIE TERENÓW
1) Tereny rolnicze z dopuszczeniem zabudowy zagrodowej i funkcji agroturystycznej.
2) Obowiązuje zakaz lokalizacji rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.
3. ZASADY KSZTAŁTOWANIA ZABUDOWY i ZAGOSPODAROWANIA TERENÓW
1) Ustala się nieprzekraczalne linie zabudowy w odległości 6 m od linii rozgraniczających drogi lub ciągi pieszojezdne oraz w odległości 12 m od przyległych lasów lub terenów planowanych do zalesienia – z zastrzeżeniem warunków, o których mowa w § 5 ust. 7, a także w odległości 20 m lub 30 m zgodnie z rysunkiem planu, dla obiektów z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt tych samych osób w ciągu doby dłuższy niż 8 godzin od osi napowietrznej linii elektroenergetycznej 220 kV.
2) Ilość kondygnacji nie może przekraczać dwóch.
3) Wysokość budynków mieszkalnych nie może przekraczać 10 m.
4) Wysokość elewacji frontowej budynków mieszkalnych nie może przekraczać 4 m.
5) W nowych budynkach mieszkalnych obowiązuje stosowanie dachów symetrycznych, dwuspadowych lub wielospadowych o nachyleniu połaci głównych od 35 do 45 stopni. Dopuszcza się stosowanie połaci dachowych o dowolnym nachyleniu nad lukarnami, wykuszami, tarasami i wejściami.
6) W nowych obiektach inwentarskich, gospodarczych lub garażach obowiązuje stosowanie dachów symetrycznych, dwuspadowych lub wielospadowych o nachyleniu połaci głównych od 15 do 45 stopni. Dopuszcza się dachy łukowe
7) Obowiązuje zakaz lokalizacji garaży blaszanych i obiektów o charakterze kontenerowym lub tymczasowym, za wyjątkiem architektury ogrodowej.
8) Powierzchnia zabudowy działki siedliskowej nie może przekraczać 40 %.
9) Powierzchnia biologicznie czynna musi zajmować co najmniej 40 % powierzchni działki siedliskowej.
10) Obowiązuje nasadzenie zieleni urządzonej w pasie terenu wzdłuż granic działek przylegających do dróg lub ciągów pieszojezdnych – z wyłączeniem dojść, podjazdów, miejsc postojowych i urządzeń budowlanych.
11) Na liniach rozgraniczających drogi lub ciągi pieszojezdne obowiązuje zakaz wykonywania ogrodzeń z prefabrykowanych elementów betonowych, a także o wysokości przekraczającej 1,7 m.
12) Zakaz lokalizacji reklam.
4. ZASADY SCALANIA i PODZIAŁU NIERUCHOMOŚCI
Tereny wymagają wydzielenia w granicach wyznaczonych przez linie rozgraniczające, których osie należy przyjmować za linie obowiązującego podziału. Po wydzieleniu i scaleniach stosownie do potrzeb dopuszcza się wtórny podział nieruchomości pod warunkiem zapewnienia dla każdej z wyodrębnionych działek budowlanych:
a) szerokości frontu działki nie mniejszej niż 30 m,
b) powierzchni nie mniejszej niż 2.000 m² oraz zapewniającej spełnienie wymagań określonych w ust. 3 pkt 9 oraz w ust. 6 pkt 2,
c) minimalnego kąta położenia granic w stosunku do pasa drogowego - 75 stopni,
d) dostępności do drogi publicznej (dojazdu i dojścia).
5. ZASADY OCHRONY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO i ZABYTKÓW
1) Na fragmencie terenu oznaczonego symbolem OL/118.R ustanawia się strefę "W III" (ograniczonej ochrony konserwatorskiej stanowisk archeologicznych) – według rysunku planu.
2) W strefie W III obowiązuje:
a) współdziałanie z właściwym organem do spraw ochrony zabytków w przypadku prowadzenia prac ziemnych,
b) przeprowadzenie archeologicznych badań ratunkowych na terenie objętym realizacją prac ziemnych, na zasadach określonych przepisami odrębnymi dotyczącymi ochrony zabytków.
6. ZASADY OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ
Obsługa komunikacyjna działek z przyległych dróg lub ciągów pieszojezdnych.
7. ZASADY OBSŁUGI INŻYNIERYJNEJ
1) Zaopatrzenie w wodę na cele bytowe - z sieci wodociągowej w drogach. Dopuszcza się eksploatację istniejących ujęć wody dla zaopatrzenia własnego gospodarstwa. Niezależnie od zaopatrzenia w wodę z sieci, należy przewidzieć zaopatrzenie z awaryjnych studni publicznych - zgodnie z przepisami odrębnymi. Zaopatrzenie w wodę na cele przeciwpożarowe - z hydrantów ulicznych montowanych na sieci wodociągowej.
2) Odprowadzenie ścieków bytowych z budynków - do sieci kanalizacji sanitarnej w drogach. Odprowadzenie ścieków technologicznych - zgodnie z wymaganiami określonymi w przepisach odrębnych, w tym stosownie do potrzeb, poprzez urządzenia podczyszczające. Do czasu realizacji sieci kanalizacji sanitarnej, dopuszcza się odprowadzenie ścieków bytowych do indywidualnych, szczelnych zbiorników bezodpływowych lub na działkach o powierzchni min 2000 m² do przydomowych oczyszczalni ścieków, zgodnie z przepisami odrębnymi. Obowiązuje nakaz przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej wraz z jej powstaniem oraz likwidacja zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków.
3) Odprowadzenie wód opadowych - do sieci kanalizacji deszczowej w drogach, wyposażonej w separator substancji ropopochodnych. Do czasu realizacji sieci kanalizacji deszczowej dopuszcza się odprowadzenie wód opadowych:
a) z dachów budynków - na tereny nieutwardzone w granicach działek budowlanych,
b) z podjazdów - do gruntu poprzez studzienki z wkładem zabezpieczającym przed przenikaniem substancji ropopochodnych
lub zgodnie z obowiązującymi przepisami odrębnymi.
4) Obowiązuje zachowanie szczegółowych urządzeń melioracyjnych. Dopuszcza się przebudowę tych urządzeń w sposób nie pogarszający stosunków wodnych na terenach objętych planem oraz na terenach zlewniowo związanych.
5) Do celów bytowych i grzewczych należy wykorzystać gaz przewodowy lub indywidualne źródła energii.
6) Zasilanie w energię elektryczną z kablowej sieci elektroenergetycznej 0,4 kV w drogach.
7) Gromadzenie i usuwanie odpadów komunalnych musi być oparte o obowiązujący w gminie system z uwzględnieniem selektywnej gospodarki odpadami. Obowiązuje wywóz odpadów komunalnych na gminne wysypisko śmieci.
8. STAWKA PROCENTOWA SŁUŻĄCA NALICZENIU OPŁATY PLANISTYCZNEJ
Wysokość jednorazowej opłaty, pobieranej przez burmistrza przy zbyciu nieruchomości, której wartość wzrosła w związku z ustaleniami niniejszego planu, ustala się na 30 % wzrostu wartości nieruchomości.
Powyższe ogłoszenie ma wyłącznie charakter informacyjny. Nie stanowi ono oferty w myśl art. 66 i n. ustawy z dnia 23.04.1964r. Kodeks cywilny (Dz.U. 1964r. Nr 16, poz. 93, ze zm.).