Działka na sprzedaż

Pławno

Działka
11300 m2

565 000 zł

Treść ogłoszenia


Pławno, pojezierze drawskie, nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem z cegły do remontu, inwestycja, sprzedaż.

Zapraszamy do zainwestowania w ciekawą nieruchomość gruntową o łącznej powierzchni 11300 m², położoną w miejscowości Pławno przy drodze DW 177 w otoczeniu jezior i lasów. Działka zabudowana jest budynkiem po byłej gorzelni, który wymaga generalnego remontu lub wyburzenia.
Powierzchnia całkowita budynku gorzelni to 647 m², użytkowa 565 m².
Budynek pobudowany w 1906 roku na działce o powierzchni 1,13 ha . Jest to budynek po byłej gorzelni, z cegły ceramicznej, wewnątrz tynkowany, został zabudowany na planie prostokąta z bocznymi skrzydłami. Budynek zachował się w do chwili obecnej w stanie do generalnego remontu. Gorzelnia pracowała nieprzerwanie do lat dziewięćdziesiątych,w późniejszym czasie zrobiono projekt restauracjii campingu premium. Restauracja z salą bankietową na 140 osób, 12 apartamentów, w tym tzw. małżeński na najwyższej kondygnacji budynku z widokiem na panoramę okolicy. .Cała bryła jest złożona z przylegających do siebie prostopadłościanów o zróżnicowanej wysokości. Obiekt składa się z 3 elementów. Dominantę stanowi wysoki charakterystyczny komin. Elewacje są pokryte wysoką bogatą dekoracją architektoniczną: gzyms kordonowy i podokapowy, kroksztynowy i kostkowy, obramione płyciny oraz uskokowo obramione otwory okienne. Budynek gorzelni stanowi przykład architektury przemysłowej. Jest możliwość dużej aranżacji wewnątrz budynku.
Atuty to łatwość dojazdu oraz duża działka stwarzająca wiele możliwości inwestycyjnych. Dużym atutem jest lokalizacja wśród jezior, również szybki dojazd do turystycznych obiektów, Czaplinka i dalej do Szczecina. W niedaleko połozonym Drawsku Pomorskim odbywa się festival Owsiaka rokrocznie. Atutem też jest największy poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim.
Teren jest atrakcyjny turystycznie i rekreacyjnie - pojezierze drawskie. Nieruchomość zlokalizowana jest ok . 800 m od pięknego jeziora Krzemno (więcej o jeziorze: http://www.pojezierzedrawskie.info/jezioro-krzemno/ ), które jest bardzo lubiane przez nurków. Nieruchomość ma teren pod pole namiotowe, kampingowe. B liskość turystycznej miejscowości Czaplinek potencjalnie generuje duże zainteresowanie inwestycją.

Wieś leży ok. 3 km na południe od Czaplinka , przy drodze wojewódzkiej nr 177 , ok. 1 km na północny wschód od jeziora Krzemno , ok. 1 km na północ od jeziora Krzemienko , między Czaplinkiem a Mirosławcem . Na północ od wsi okolica jest typowo rolnicza, na południe od niej rozciągają się lasy , stanowiące skraj kompleksu leśnego, zwanego Borami Krajeńskimi. Są to w większości lasy iglaste, z przewagą sosny , rosnące na słabych, sandrowych piaszczystych glebach, ale gdzieniegdzie bory te, z dużą domieszką świerka przypominają puszcze północno-wschodniej Polski. Ceglana gorzelnia objęta jest ochroną konserwatorską, znajduje się obok dworu , który pochodzi z początku XX wieku . Mały pałacyk , właściwie większy dwór, zbudowany w stylu neoklasycystycznym , jest starszy o około 40 lat, stoi niedaleko w otoczeniu niewielkiego parku . W lasach jesienią występują masowo grzyby , zwłaszcza podgrzybki , kurki , w brzozowych młodnikach kozaki i czerwońce, liczne są jagody . O czystości okolicznych jezior świadczy fakt, że dzięki sporej przejrzystości wody, nadają się do podwodnych polowań ( Krzemno i Kaleńsko ). Okolica godna polecenia dla amatorów czystej wody oraz wakacji pod namiotem .

Zapraszamy do współpracy. Biuro zapewnia fachową opiekę nie tylko przy przygotowaniu transakcji, dokumentów i realizacji, ale również przy ewentualnych przygotowaniach remontowych i inwestycyjnych.Zapraszamy do współpracy.
Ewa Syrenicz-Tryburska
tel. 793 523 338

https://nieruchomosci-szczecin.com ; https://www.pronovo.pl/
e-mail: [Email protected] , [Email protected]

Jestem do Państwa dyspozycji telefonicznie, mailowo i w siedzibie firmy. Jestem też franczyzobiorcą marki PRONOVO, która jest znanym franczyzodawcą na rynku nieruchomości, a dzięki swojemu 20- letniemu doświadczeniu oferuje najwyższą jakość usług. Dysponujemy szerokim zapleczem w postaci wiedzy i doświadczenia naszych agentów, pomocy prawnej oraz kompleksowej obsługi biura. Pozwala nam to zapewnić naszym klientom korzystne i bezpieczne transakcje. Gwarantuję pełne zaangażowanie przy współpracy z Państwem. Zapraszamy do współpracy.

Przy transakcji zakupu zapewniam obsługę notarialną oraz dzięki współpracy z 22 Bankami, pomagam w negocjowaniu jak najniższej raty oraz uzyskaniu bankowego kredytu na zakup, budowę lub remont nieruchomości.

Informacje dotyczące nieruchomości zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji, zalecamy ich osobistą weryfikację.

Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim Nieruchomości Ewa Syrenicz-Tryburska. Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.

"/Niniejsza propozycja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny zalecamy jej weryfikację."/

Lokalizacja
Pławno
zachodniopomorskie
Informacje
Powierzchnia: 11300 m2
Numer oferty: PROM-GS-791
Kontakt
Pronovo NEST Oddział Szczecin-Prawobrzeże
PRONOVO Kordus Nieruchomości
+48500103180